Virgilijus Mikuckis gimė 1967 m. Žemalės miestelyje, Mažeikių r. 1986 m. baigė Telšių taikomosios dailės technikumą, įgijo meninio metalo apdirbimo specialybę. 1992 – 2005 m. kalvystės amato mokėsi kalvio - dailininko Algirdo Stankaus studijoje. Nuo 1993 m. yra Lietuvos Respublikos tautodailininkų sąjungos narys, nuo 2006 m. – Lietuvos kalvių sąjungos narys. 2012 m. suteiktas meno kūrėjo statusas. 2015 m. suteikta metalo restauratoriaus antra kategorija. Kalvis yra nuolatinis tarptautinių kalvių švenčių Mažeikiuose bei tarptautinių plenerų Lietuvoje dalyvis ir organizatorius. Savo darbus Virgilijus pristato įvairiose parodose, festivaliuose ir simpoziumuose: Lietuvoje, Lenkijoje, Estijoje, Suomijoje bei Ukrainoje. 2012 m. tapo VI-osios Pasaulio žemaičių dailės laureatu. 2013 m. Kalviškosios kryždirbystės konkurso ,,Lietuvos Kalvių kalvis“ laureatu, o 2014 m. – Respublikinės liaudies meno parodos ,,Aukso vainikas“ lauretas. Virgilijus kala kryžius, sietynus, šviestuvus, žvakides, atlieka sudėtingus metalo plastikos darbus. Savo sukurtais kryžiais ir saulutėmis prisidėjo prie paminklų kūrimo Užvenčio krašto šviesuoliams, poetui Vytautui Mačerniui, filosofui Justinui Mikučiui, sausio 13-osios aukoms atminti prie Vilniaus televizijos bokšto ir kt. Nemažai jo kūrinių ,,iškeliavo“ į Suomiją, Airiją, Norvegiją, Vokietiją, Ameriką. Kalvio darbų yra įsigijęs Suomijos meno ir dizaino institutas, Žemaičių dailės muziejus, Lietuvos Respublikos prezidentūra, Narvos pilis Estijoje, Mažeikių muziejus. Kalvystė yra Virgilijaus gyvenimo pomėgis, o kryždirbystė – viena iš pagrindinių jo kalvystės krypčių.
Prieš gamindamas kryžius – saulutes piešiu idėjų eskizus. Aiškinuosi vietovės, kurioje bus statomas kryžius, ypatumus. Savo darbe stengiuosi vadovautis senosiomis kalvystės tradicijomis, nevengdamas ir šiuolaikinių technologijų. Pagal galutinį piešinį gaminu geležies detales.
Daugiausiai naudoju senosios geležies gabalus, kuriuose yra ne daugiau, kaip 0,1% - 0,2% anglies. Stengiuosi kiekvienai detalei pritaikyti reikiamą geležies profilį, kad būtų išvengta nereikalingų darbo ir medžiagų sąnaudų.
Galerija